Budynki, obok przemysłu i transportu - to główni odbiorcy i użytkownicy energii w Polsce. Około 40% całej zużywanej w kraju energii przypada na zużycie w budynkach, zarówno mieszkalnych, jak i innego przeznaczenia, np. szkoły, szpitale, biura itp.
Tegoroczna edycja bloku targowego zaprezentowała imponującą wystawę najnowszych rozwiązań dedykowanych szeroko rozumianej budowlanej.
Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, właściciele obiektów, czyli również wspólnoty, mają obowiązek dochowania wymogów ochrony cieplnej budynków wielorodzinnych i zamieszkania zbiorowego.
Budując dom poświęcamy wiele uwagi na dobranie materiałów, z których chcemy go wykonać. Nic dziwnego - dom to inwestycja na lata. Zadbajmy więc nie tylko o walory estetyczne budynku, ale także o to, by był zdrowy i ekologiczny. Taki dom nie tylko ładnie s
Każdy chce, aby jego dom wyglądał jak z obrazka. Podejmując próbę realizacji swoich marzeń, poświęcamy sporo uwagi, by wybrać odpowiadającą nam elewację. Kiedy już wiemy, czy ocieplenie będzie realizowane w oparciu o wełnę czy styropian, gdy zdecydujemy,
Wreszcie prywatni inwestorzy otrzymują przejrzystą i czytelną ofertę dociepleń. Są w stanie samodzielnie wybrać cechy, jakie chcą nadać systemowi, przekalkulować ilość materiału, jaka jest potrzebna na całość prac
Rozwiązania wykorzystujące energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii oraz materiały budowlane o zwiększonych parametrach izolacyjności cieplnej, cieszą się wśród polskich Inwestorów coraz większym zainteresowaniem.
Już jutro, tj. 17 kwietnia rozpoczną się na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich i potrwają do niedzieli br. XXIV Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD, XX Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Technologii Ekologic
Ciepło naszych domów nie wynika tylko z włączonego non stop grzejnika, ale jest powodowane w znacznej mierze dobrą izolacją ścian zewnętrznych, co stanowi ochronę przed przenikaniem zimnego powietrza i podmuchów wiatru.Nie zwlekajmy z ociepleniem budynku,
Branża budowlana jest ważną gałęzią czeskiej gospodarki. Po trzyletnim kryzysie pod koniec lat dziewięćdziesiątych budownictwo czeskie od 2000 roku do chwili obecnej odnotowuje systematyczny wzrost.