Opublikowane pod koniec listopada minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić dom energooszczędny, na budowę którego będzie można zaciągnąć współfinansowany przez NFOŚiGW kredyt, są bardzo rygorystyczne. Doskonałą termoizolacyjnością muszą cechować się przede wszystkim materiały służące do budowy przegród zewnętrznych budynku.
Przed nami dwa duże wydarzenia w branży budowalnej. Nowa ustawa o charakterystyce energetycznej budynków, która ma zostać opublikowana w styczniu 2013 oraz wejście w życie dyrektywy unijnej 2010/31/UE, która wprowadza obowiązek budowy domów niemal zero energetycznych od roku 2020.
Ciepło w domu zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, do tego niskie koszty ogrzewania albo klimatyzacji - to marzenie właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To inwestycja, która szybko się zwraca.
Ocieplenie domu to inwestycja na wiele lat. Niektóre miejsca wymagają przy tym zwiększonej dbałości o odporność zastosowanego systemu.
Coraz częściej myślimy o zbliżającej się zimie. Używając właściwych materiałów budowlanych, odpowiednio przygotujemy nasze domy na nadchodzące mrozy.
Poprawa parametrów cieplnych dotyczy różnych obiektów – zarówno osiedli z wielkiej płyty, jak i starszych kamienic. Nie zawsze jednak można ocieplić budynki od zewnątrz. 20 października br. w Warszawie odbędzie się konferencja dla zarządców nieruchomości, zorganizowana przez firmę Xella, dotycząca ocieplania od wewnątrz – rozwiązania, które pozwala poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady.
Poprawa parametrów cieplnych obiektów to zagadnienie, które łączy się z zarządzaniem nieruchomościami.
Wokół styropianu narosły na rynku różne mity i błędne opinie. Jednym z takich mitów jest kwestia rzekomego hamowania przez styropian "oddychania ścian".
Technologia łączenia na klej coraz częściej wypiera powszechne stosowane techniki łączenia, takie jak spawanie, skręcanie, czy nitowanie.
Domy szkieletowe, popularnie nazywane też domami kanadyjskimi, zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników.
Jak poprawić termoizolację budynku oraz zachować oryginalny wygląd fasady będzie można dowiedzieć się podczas marcowego cyklu konferencji „Ocieplenie od wewnątrz” dla zarządców nieruchomości.
Późną wiosną i latem coraz częściej doświadczamy w Polsce tropikalnej pogody – tak jak w tym roku. Specjaliści zalecają, żeby podczas upałów jak najmniej przebywać w pełnym słońcu, a nawet w miarę możliwości pozostać w domu.
Ponad 70% energii, zużywanej przez polskie domy i mieszkania, pochłania ogrzewanie – wynika z najnowszego raportu ROCKWOOL Polska – „Termolokata – inwestycja w ciepły dom”. Mimo to wiele nieruchomości jest niedogrzanych.
Izolacja wykonana za pomocą styropianu to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów ocieplenia budynków.
Rosnące koszty ogrzewania, uchwały antysmogowe obowiązujące w niektórych województwach czy też potrzeba zwiększenia komfortu mieszkania sprawia, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o wymianie kotła czy ociepleniu domu.