4 października w Katowicach odbędzie się Konferencja „Perspektywy dla rozwoju budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce”. Celem spotkania jest podsumowanie ogólnopolskiego Projektu „Buduj z energią” oraz debata ekspertów na temat budownictwa energooszczędnego i pasywnego.
Zagadnienia związane z energooszczędnością są często przedstawiane w sposób skomplikowany, co wpływa na brak ich zrozumienia wśród osób planujących budowę lub remont domu.
Z danych kampanii „Energooszczędność w moim domu” wynika, że 54% Polaków uważa stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budowie domu za konieczne, a tylko 3% za tymczasową modę. Jak zatem wybudować dom, który będzie tani w eksploatacji?
Budownictwo zrównoważone opiera się na kilku fundamentalnych zasadach.
Obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi.
Nowoczesne technologie i materiały budowlane, w tym te dla domu energooszczędnego i pasywnego, kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły opalane biomasą, przydomowe turbiny wiatrowe, inteligentne systemy zarządzania budynkiem - m.in. to znajdą odwiedzający targi BUD-GRYF SZCZECIN i targi ENERGIA w dniach 15-17 marca. Wydarzenia organizują Międzynarodowe Targi Szczecińskie.
Projekt edukacyjny Energooszczędność w moim domu zyskał nowego partnera. Przystąpili do niego Pracodawcy RP, reprezentujący 7,5 tys. firm z wszystkich branż.
Dom lub mieszkanie dla wielu z nas to miejsce odpoczynku, w którym regenerujemy siły po stresującym dniu. Jednak niełatwo o relaks w głośnych warunkach.
Budowa energooszczędnego domu nie musi być kosztowna. Aby zrealizować inwestycję, możemy skorzystać z preferencyjnych kredytów i innych programów wspierających ekologiczne budownictwo. Dzięki temu zyskamy podwójnie – ciepły, ekologiczny i tani w eksploatacji dom oraz pieniądze zaoszczędzone na rachunkach za ogrzewanie.
W weekend 15-17 marca 2013 r., w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbyły się targi BUD-GRYF SZCZECIN i targi ENERGIA, które skupiły ponad 160 wystawców i ponad 9000 zwiedzających.