W imieniu Zarządu Grupy MTP oraz całego Zespołu, serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście i byliście z nami podczas tegorocznej edycji targów. To dzięki Państwa ofercie niebywała energia bezpośrednich relacji wybrzmiała z całą mocą w sześciu pawilonach wystawienniczych i konferencyjnych Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 11 – 14.02.2025.
Zarządzanie odpadami staje się coraz bardziej złożonym procesem – nie tylko ze względu na wymagania legislacyjne, ale także oczekiwania rynku, potrzeby surowcowe przemysłu i ambicje środowiskowe firm. W tym kontekście coraz większą wartość zyskują sprawdzone, praktyczne modele działania.
Nowoczesne technologie środowiskowe, debaty o trendach i najbardziej aktualnych dla branży tematach – tak wyglądały targi POLECO 2025, które zgromadziły w Poznaniu przedstawicieli biznesu, samorządów i instytucji publicznych. Ofertę wystawców z siedmiu krajów obejrzało ponad 5 500 uczestników.
W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, transformacją gospodarki w kierunku obiegu zamkniętego oraz dynamicznymi zmianami legislacyjnymi, branża ochrony środowiska i gospodarki komunalnej potrzebuje miejsca do prezentacji innowacji, wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych. Taką przestrzenią są Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO, które odbędą się 6-8 października 2026 roku w Poznaniu.
Cyberbezpieczeństwo zakładów komunalnych, system kaucyjny, gospodarka odpadami, biogazownie, recykling i zielona transformacja – to kluczowe tematy POLECO 2026. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska odbędą się 6-8 października 2026 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz unikalna Strefa Kaucji, w której zaprezentowane zostaną technologie wspierające wdrażanie systemu kaucyjnego w Polsce – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji targów POLECO. W programie nie zabraknie także debat i konferencji z udziałem niemal 100 ekspertów, którzy podejmą najważniejsze wyzwania stojące przed gospodarką i środowiskiem.
W obliczu rosnących wyzwań klimatycznych i zmian w europejskim prawodawstwie środowiskowym, konferencje towarzyszące Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLECO stanowią kluczową platformę merytorycznej debaty i wymiany doświadczeń.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
Branża budowlana zmaga się obecnie z wieloma wyzwaniami. Skutki pandemii, dynamiczny wzrost cen materiałów i usług, zmiany prawne i podatkowe - to tylko niektóre wyznaczniki niepewności w tym sektorze. Do powyższych niedogodności dochodzą już odczuwalne konsekwencje inwazji Rosji na Ukrainę. Co czeka rynek budowlany w najbliższej przyszłości? O tym rozmawiać będą uczestnicy Kongresu Budownictwa Polskiego!
Według wielu analiz rynkowych i w opinii niemałej części producentów, sytuację w branży budowlanej na koniec 2020 roku można było określić jako dobrą, a zdaniem wielu firm wręcz znakomitą, pomimo panującego wokół gospodarczego napięcia. Jak długo będzie tak dobrze, czy możemy spodziewać się tąpnięcia, a może jednak sektor budownictwa wyjdzie obronną ręką i nie zejdzie na „minus”? Na jakie rozwiązania, technologie i ulepszenia stawiać w tych „ciekawych” czasach? Czy warto inwestować w budownictwo?
Organizowane już po raz trzeci Forum Gospodarcze Budownictwa „Build 4 Future” w swojej najbliższej odsłonie podejmie najbardziej aktualne dla sektora tematy – tym razem dyskusje odbędą się on-line.
Poznań, 01-02.02.2021 || Poznań Congress Center || Międzynarodowe Targi Poznańskie, Formuła on-line
W pierwszym tygodniu lutego 2020 cała branża budowalna zawitała w Poznaniu na 29. edycji Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. Od 4-7 lutego 46 tysięcy profesjonalistów – fachowców, inwestorów, przedstawicieli handlu, generalnych wykonawców, inżynierów i architektów poszukiwało nowości produktowych, wiedzy i nowych możliwości biznesowych wśród niemal 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata. Był to intensywny czas budujących spotkań, dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania współpracy, ale i rozmów o wyzwaniach dla budowlańców i architektów, również w kontekście zmian społecznych i dbałości o środowisko.
Ostatnia szansa, by zarejestrować się do udziału w spotkaniach kooperacyjnych Subcontracting Meetings, które odbędą się ONLINE od 4 do 6 listopada. Rejestracja będzie możliwa do ostatniej chwili, jednak warto wcześniej wprowadzić informacje o swoim potencjale produkcyjnym lub specyfice produkcji zlecanej podwykonawcom. Zwiększy to szanse na znalezienie partnera do współpracy.