Oszczędniejsze, zdrowsze, niewidoczne, a montaż nie jest już problemem. Ogrzewanie podłogowe ma tak wiele zalet, że coraz częściej staje się pierwszym wyborem. Najważniejsze jest, by pamiętać o uwzględnieniu tego rozwiązania już na etapie projektowania domu.
Oszczędność energii, optymalny dla naszego samopoczucia rozkład temperatury w pomieszczeniu, brak unoszącego się kurzu. To tylko niektóre z zalet ogrzewania podłogowego. Nie dziwi zatem popularność tego rozwiązania. Jednak by służyło nam przez długi czas, warto zainwestować w przemyślany projekt i materiały wysokiej jakości.
Jakość to nie jest efekt końcowy. O jakości trzeba myśleć od początku, już na etapie planowania, a potem wybierania każdego materiału i każdego produktu. Jest to tym bardziej ważne, gdy efekt końcowy, tak jak w przypadku termoizolacji, ma nam służyć długie lata. Dlatego, gdy Styropmin zaczął produkować styropian z przeznaczeniem pod ogrzewanie podłogowe, kurs, który obrał mógł być tylko jeden.
Montaż klimatyzatora na ocieplonej elewacji to temat istotny dla właścicieli domów i mieszkań planujących instalację klimatyzacji. Coraz więcej budynków ma ściany docieplone styropianem, co poprawia izolację termiczną, ale komplikuje montaż klimatyzacji na elewacji. W tym artykule wyjaśniamy, jak prawidłowo przeprowadzić mocowanie klimatyzatora do ocieplonej ściany, omawiamy problemy techniczne, metody montażu oraz kwestie prawne.
Z danych kampanii „Energooszczędność w moim domu” wynika, że 54% Polaków uważa stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budowie domu za konieczne, a tylko 3% za tymczasową modę. Jak zatem wybudować dom, który będzie tani w eksploatacji?
Zima to czas, gdy z robotami budowlanymi przenosimy się do wewnątrz domów. Niektórzy mogą już wykańczać wyczekane lokum, inni zaś nadal prowadzą prace kluczowe dla trwałości domu, komfortu mieszkania w nim przez długie lata i wreszcie - wobec ciągle rosnących kosztów energii - dla wysokości przyszłych rachunków.
Podłogówka to komfortowy i zdrowy sposób ogrzewania domu.
Dom to miejsce, które powinno być dla nas bezpieczną przystanią, naszą prywatną kopalnią dobrej energii. Powinno, lecz w praktyce nie zawsze tak jest, a panujące w nim warunki nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Wiele zależy od naszych decyzji podjętych na etapie budowy lub gruntownego remontu domu, wybranych technologii i materiałów. Planując przyjazną przestrzeń mieszkalną, warto zatem pamiętać o tych zasadach!
Od oszczędności energii nie ma odwrotu. Tym bardziej, że jest to tylko etap na drodze do realizacji unijnego celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.
Nurt minimalizmu dosięga już warunków, w jakich mieszkamy. Ograniczamy nie tylko dobra, które kupujemy i konsumujemy, ale i przestrzeń, którą zajmujemy.
Ciepła podłoga to nie tylko przyjemność i komfort w chłodny dzień.
Zdarza się, że nie można ocieplić domu od zewnątrz, tymczasem ciepło ucieka, w zimnych pomieszczeniach bywa nieprzyjemnie, a rachunki za ogrzewanie rosną.
Izolacja termiczna podłóg, czyli elementów wewnątrz domu, jest równie ważna, co docieplenie elementów zewnętrznych, czyli ścian i dachu. Brak warstwy izolacyjnej zadziałałby jak każda inna nieszczelność - to znaczy otworzyłby ciepłu drogę ucieczki.
1 stycznia z jednej strony żegnamy niefortunny rok 2020, z drugiej – witamy nowe Warunki Techniczne, które modyfikują m.in. wymagania cieplne względem dachów i ścian zewnętrznych budynków.
Niewidoczne, zdrowsze i bardziej przyjazne. Zalety ogrzewania podłogowego można długo wymieniać. Nie chcemy z niego rezygnować i nie musimy. Obecne technologie ocieplania podłóg styropianem doskonale współpracują z popularną „podłogówką”.