Oszczędniejsze, zdrowsze, niewidoczne, a montaż nie jest już problemem. Ogrzewanie podłogowe ma tak wiele zalet, że coraz częściej staje się pierwszym wyborem. Najważniejsze jest, by pamiętać o uwzględnieniu tego rozwiązania już na etapie projektowania domu.
Proponowane zmiany w programie „Czyste Powietrze” mogą nie tylko osłabić jego skuteczność, ale przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dopuszczenie wymiany źródła ciepła bez obowiązkowej termomodernizacji i realnej poprawy efektywności energetycznej budynku może przełożyć się na wyższe rachunki za ogrzewanie, a w konsekwencji jeszcze bardziej osłabić społeczne zaufanie do transformacji energetycznej.
Ogrzewanie jest jedną z ważniejszych kwestii w przypadku wolnostojących budynków, gdyż to właśnie ono w dużej mierze wpływa na koszty eksploatacji budynku.
W ostatnich latach ogrzewanie gazowe stanowi jedną z najpopularniejszych technologii stosowanych w domach jednorodzinnych. Jest to rozwiązanie, które ma wiele zalet, nie jest jednak też pozbawione wad. Czy warto stosować taki typ ogrzewania? Jakie atuty mają piece gazowe?
Jakość to nie jest efekt końcowy. O jakości trzeba myśleć od początku, już na etapie planowania, a potem wybierania każdego materiału i każdego produktu. Jest to tym bardziej ważne, gdy efekt końcowy, tak jak w przypadku termoizolacji, ma nam służyć długie lata. Dlatego, gdy Styropmin zaczął produkować styropian z przeznaczeniem pod ogrzewanie podłogowe, kurs, który obrał mógł być tylko jeden.
Firma Styropmin jako producent odpowiedzialny społecznie przykłada szczególną wagę do energooszczędności, odpowiedzialnego budownictwa oraz zrównoważonego rozwoju.
Kolejny rok z rzędu, marka ISOVER wystartowała z kampanią zachęcającą Polaków do zabezpieczenia swoich domów właściwą izolacją chroniącą budynek przed utratą ciepła. Za planowanie i zakup mediów odpowiada agencja mediowa Mindshare Polska.
Podłogi też zasługują na dobrą izolację termiczną. A konkretnie, my, mieszkańcy zasługujemy na to, by wszystkie elementy domu, także te wewnętrzne, były właściwie docieplone. Na dodatek przy okazji izolacji podłóg można sprezentować sobie nie tylko więcej ciepła, ale i… spokoju.
Zima to czas, gdy z robotami budowlanymi przenosimy się do wewnątrz domów. Niektórzy mogą już wykańczać wyczekane lokum, inni zaś nadal prowadzą prace kluczowe dla trwałości domu, komfortu mieszkania w nim przez długie lata i wreszcie - wobec ciągle rosnących kosztów energii - dla wysokości przyszłych rachunków.
Niewidoczne, zdrowsze i bardziej przyjazne. Zalety ogrzewania podłogowego można długo wymieniać. Nie chcemy z niego rezygnować i nie musimy. Obecne technologie ocieplania podłóg styropianem doskonale współpracują z popularną „podłogówką”.
Planując pokój dziecięcy w nowym domu, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, jednak najważniejszą z nich jest zapewnienie zdrowych warunków dla rozwoju pociechy. Wielu rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe wpłynie korzystnie na organizm dziecka. Zdecydowanie tak, jednak pod warunkiem właściwego wykonawstwa.
Ciepła podłoga to nie tylko przyjemność i komfort w chłodny dzień.
Izolacja termiczna podłóg, czyli elementów wewnątrz domu, jest równie ważna, co docieplenie elementów zewnętrznych, czyli ścian i dachu. Brak warstwy izolacyjnej zadziałałby jak każda inna nieszczelność - to znaczy otworzyłby ciepłu drogę ucieczki.
Podłogówka to komfortowy i zdrowy sposób ogrzewania domu.
Wyobraź sobie przytulne, ciepłe poddasze będące idealnym miejscem do odpoczynku, pracy lub rodzinnych spotkań. Adaptacja nieużytkowego strychu to nie tylko sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni, ale także klucz do poprawy energooszczędności Twojego domu. Bez odpowiedniej izolacji dach skośny może stać się głównym źródłem strat ciepła, prowadząc do wyższych rachunków za ogrzewanie i dyskomfortu termicznego.